Modrá nadace pokřtila nadačního pivo, výtěžek z něho půjde na obnovu historických budov

Pitím piva pomáháš – to je myšlenka nadačního piva, jehož křest se uskutečnil 26. června v rámci festivalu Deziluze. Je to také první akce, kdy koruna z každého prodaného piva půjde na obnovu historických budov a pivovarské zahrady v pivovaru Herold v Březnici. Pivo křtila Modrá nadace, která je dlouhodobým správcem barokního areálu. Křtu se zúčastnili ředitel Modré nadace Petr Orálek a ředitel pivovaru Herold Marek Šoltés, kmotry se stali Robert Barták, kastelán státního zámku Březnice, a Karel Škrabal, básník, novinář a frontman skupiny Vítrholc.
Princip nadačního piva je vcelku jednoduchý – z každého prodaného piva jde přesně stanovená částka přímo na záchranu a oživení historického areálu. “Nadační ležák je zatím v sudech, je tedy určený především pro jednorázové akce nebo hospody. Nicméně budeme ho stáčet i do lahví, případně plechovek, aby byl dostupnější,” uvedl Petr Orálek, ředitel Modré nadace. Jejím cílem je záchrana barokní památky a její otevření lidem, stejně jako podpora místních projektů a komunit.
Design nadačního piva vytvořil grafik Juraj Kusý.

Pokud provozujete hospodu nebo organizujete jednorázové akce a chcete pomoci, neváhejte se na Modrou nadaci obrátit prostřednictvím emailu herold@nadacnipivovar.cz

 

Napsat komentář