Manažeři ČEZ vyklízeli historické prostory pivovaru

Obnovu historických budov Nadačního pivovaru Herold odstartovalo 45 dobrovolníků z řad manažerů a zaměstnanců Zákaznické linky skupiny ČEZ. Akce byla součástí projektu zapojimse.cz, kterou organizuje platforma Byznys pro společnost.

Třicet žen a patnáct mužů to tentokrát nevzalo od podlahy, ale od půdy, která bude do budoucna využita pro nadační činnost. Bylo ji třeba zbavit suti, která tam zůstala po opravě střešní krytiny v dobách socialismu, čemuž odpovídalo i provedení. Původní tašky nechali dělníci ležet na půdě, čímž nepřiměřeně zatížil stropy a ty začaly praskat. Dobrovolníci vytvořili lidský řetěz, v kterém si podávali kbelíky sutě – a v součtu tak vynosili téměř 10 tun. Dívky na schodech si u toho s chutí zpívaly.

Kromě suti byly vyklizeny místnosti, kde se léta hromadil nejrůznější nepořádek, zejména kancelářský nábytek a zařízení. Pečlivě se třídil kovový, skleněný, plastový i papírový odpad, i tak byly naplněny 4 velké kontejnery.

Dobrovolníci si s chutí dali k obědu guláš – k pití nealko a na závěr i normální pivo z produkce Heroldu. Někteří se nakonec zúčastnili exkurze v pivovaru. “Akce se nám velmi líbila, pití i jídlo na místě bylo super a myslím, že práce bylo dost pro muže i ženy. Takže za nás nemáme co vytknout a moc jsme si to užili,” řekl po akci “velitel” dobrovolnické výpravy Josef Šašek.

[SLGF id=1362]