Festival Deziluze oživil areál nadačního pivovaru

V prostorách historických budov pivovaru Herold v Březnici se uskutečnil multižánrový festival Deziluze, který pořádal stejnojmenný spolek. V průběhu tří dnů na návštěvníky čekal program na několika pódiích, tvorba mladých umělců, workshopy, přednášky, divadlo i třeba bleší trh.
Je to jeden z prvních festivalů, který se uskutečnil po omezujících opatřeních souvisejících s koronavirem. Festival, na který zavítal i režisér Jan Kačer, se dlouhodobě zaměřuje na podporu mladých umělců.
Hlavní program proběhl o víkendu 26. – 28. června, v jeho rámci vystoupily například kapely Madhouse Express a Purplefox Town. Do pivovarského areálu dorazilo přes tisíc lidí.
Umělecké instalace, které využívají vnitřních prostor historické budovy čekající na rekonstrukci, ovšem mohou zájemci shlédnout i následující dva víkendy.
„Oproti minulému roku jsme se přesunuli do areálu pivovaru v Březnici na Příbramsku. Modrá nadace, která historické prostory revitalizuje, nám spolu s pivovarem Herold umožnily festival uspořádat. Přes všechny komplikace, které jsme v tomto roce měli – ať už s přesunem na nové místo či celosvětovou pandemií – si festival zachoval svého původního ducha,“ říká Marianna Cimburová, zakladatelka festivalu.

Napsat komentář