Akademický sochař Jiří Švec zrestauroval barokní sochy

Opravené barokní sochy, které v roce 2014 zmizely ze střechy pivovaru, jsou zpět. Vrátily se tam, kde byly od poloviny 18. století.

Jejich stav byl havarijní a jejich záchranu včetně historického erbu na fasád pivovaru umožnila veřejná sbírka. Už začátek byl velmi náročný –  ani zkušení restaurátoři nevěděli, jak budou sochy reagovat na dotyk, jak jsou upevněny a zda je vůbec bude možné zachytit jeřábem. Nakonec se to podařilo a nejen občané Březnice je mohli poprvé vidět zblízka v Galerii Ludvíka Kuby, kde byly dočasně uloženy.

Restaurátoři pod vedení akademického sochaře Jiřího Švece odvedli skvělou práci. Sochy jsou jako nové i s pozlacenými prvky a věříme, že vydrží další století na svém místě. Příběh jejich záchrany si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Ukázat prezentaci]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]